БНР | 07.12.2020 18:46:21 | 227

Царско село излъга Монтана в снега

Монтана и Царско село завършиха с голов трилър 3:4 последния мач от 15-и кръг на елитното ни футболно първенство. Второто полувреме на срещата се забави с един час вследствие на силния сняг, който се изваля над северозападния град в България.

Александър Башлиев си вкара автогол в 30-ата минута, след като засече в собствената си мрежа центриране от корнер. Стефан Христов удвои пет минути по-късно. Нападателят бе изведен сам срещу вратаря Марин Орлинов и с плътен удар се разписа.

180 секунди след подновяването на играта Билал Бари намали на 1:2. Монтана стигна до изравнителен гол в 64-ата минута, когато гостите си вкараха нелеп автогол чрез Антонио Георгиев. Мартин Кавдански се опита да изчисти прострелно центриране, но изби топката в краката на своя съотборник и тя не остави шанс на Джони Пласид.

След само три минути Дилан Мертенс с удар от въздуха отново изведе Царско село напред в резултата. В 83-ата минута Мартин Кавдански направи резултата 4:2. Защитникът се пребори след разбъркване в наказателното поле на домакините и с диагонален удар прати топката в мрежата.  Резервата Владимир Айтов оформи крайното 3:4 в третата минута от добавеното време.

Монтана - Царско село 3:4

Монтана: Марин Орлинов, Александър Башлиев (73-Росен Кръстев), Иван Михов, Давид Кики, Преслав Петров, Димитър Илиев (81-Владимир Айтов), Борислав Балджийски, Тони Тасев, Билал Бари, Николай Цветков, Николай Минков

Царско село: Джони Пласид, Ивайло Марков, Маритн Кавдански, Реян Даскалов,  Иван Бандаловски (66-Дилян Георгиев), Лъчезар Балтанов, Антонио Георгиев, Андерсон Кордейро (53-Луиш Педро), Емануил Манев, Стефан Христов (78-Мирослав Будинов), Дилан Мертенс (78-Панайотис Лука)

Първенство на България, 15-ти кръг:

Монтана - Царско село 3:4 (0:2)
голмайстори: 0:1 Александър Башлиев 30-автогол, 0:2 Стефан Христов 35, 1:2 Билал Бари 49, 2:2 Антонио Георгиев 64-автогол, 2:3 Дилан Мертенс 67, 2:4 Мартин Кавдански 84, 3:4 Владимир Айтов 90+3

Славия - Лудогорец  0:2 (0:0)
голмайстори: 0:1 Клаудиу Кешерю 65, 0:2 Алекс Сантана 82

Ботев (Враца) - Локомотив (Пловдив) -  0:1 (0:1)
 голмайстор: 0:1 Георги Минчев 27
 * пропусната дузпа: Валери Домовчийски (Ботев) 84

Ботев (Пловдив) - ЦСКА София - 0:3 (0:1)
голмайстори: 0:1 Тибо Вион 21, 0:2 Али Соу 58, 0:3 Брадли Мазику 68

ЦСКА 1948 - Берое (Стара Загора)  - 1:0  (0:0)