БНР | 08.12.2020 19:46:05 | 88

Първа загуба за Монтана в Адриатическата лига

Отборът на Монтана загуби като гост от Цинкарна Целе (Словения) със 72:78 (21:20, 16:25, 20:15, 15:18) точки и допусна първа загуба за сезона в Адриатическата лига по баскетбол за жени. Възпитаничките на Стефан Михайлов изиграха оспорван мач, но не издържаха в последните минути. Българският тим спечели първата четвърт, но във втората домакините натрупаха преднина от 9 точки при 43:34 и на почивката имаха аванс от 45:37.

Отборът на Монтана изигра много добра трета част и след тройка на Снежана Алексич изравни 57:57 36 секунди преди края, но Цинкарна Целе отново поведе след тройка на Мойца Йеленц. В следващата атака за българския тим Алексич този път не успя да се разпише от далечна дистанция. 6:45 минути преди сирената Монтана направи обрат - 63:61 след кош на Габриела Николова. Домакините отговориха с две поредни тройки за 67:63, но Христина Иванова се разписа от далечна дистанция и намали пасива на българския тим на точка преди финалните 4:29 минути. Словенките направиха серия от 5:0, с което решиха мача, а 43 секунди преди края дори имаха девет точки аванс при 78:69.

За тима на Монтана, който пътува само с 10 баскетболистки, Христина Иванова завърши с 18 точки и 10 борби, 14 точки добави Изабела Рамона, а по 13 - Димана Георгиева и Снежана Алексич. За победителките най-резултатна беше Лея Дебеляк с 20 точки и 6 борби.

Монтана прекъсна серията си от три поредни победи в турнира и заема второ място в класирането със 7 точки актив, докато Цинкарна Целе е на пета позиция с баланс 2-2 и 6 точки.