БНР | 10.12.2020 17:58:35 | 190

Славия с първа победа като гост

Славия записа първа победа като гост за сезона и се измъкна от последното място в класирането след успех с 2:0 при гостуването на Ботев Враца в отложен мач от 12-ия кръг в Първа лига.

Двубоят се игра на много тежък и кален терен на стадион "Христо Ботев" във Враца заради дъжда, което затрудни двата отбора. Загубата е четвърта поредна за Ботев Враца в първенството, докато Славия прекъсна серия от пет поредни мача без победа в шампионата. Врачани са девети с 15 точки, а Славия е на предпоследната 13-а позиция с 12 точки.

Врачани започнаха силно и в началните минути пропуснаха да поведат в резултата. В 6-а минута Петър Костадинов върна топката към Том, който стреля от движение, но вратарят на Славия Светослав Вуцов спаси. Малко по-късно Илия Миланов опита да вкара с глава, но ударът му бе блокиран от Антовски.

Славия също имаше своите възможности и при една от тях Радослав Кирилов откри резултата в 40-а минута. След изпълнение на корнер топката не бе изчистена добре и Кирилов я прати неспасяемо в мрежата.

Веднага след почивката Петър Атанасов можеше да изравни. Той получи добра топка в наказателното поле, но техничният му удар не застраши сериозно вратаря Вуцов.

В 50-а минута дойде и най-спорната ситуацията в мача. След центриране в наказателното поле на Ботев Андреа Христов от Славия бе повален и реферът отсъди дузпа. Решението предизвика недоволството на домакините. При центрирането останата съмнения и за засада на играч на Славия. Димитър Рангелов изпълни точно 11-метровия наказателен удар и направи 2:0 за Славия с първия си гол след завръщането в "белия" клуб.

В 65-а минута врачани върнаха един гол след прецизен удар на Венцислав Керчев от дъгата на наказателното поле.