Забъркаха попфолк звезди във финансова измама

Профилите на три от най-известните дами в попфолка бяха хакнати. Имената на Галена, Преслава и Емилия бяха забъркани в опит за финансова измама. Техни лайв видеа, публикувани в официалните им Фейсбук страници, бяха употребени от измамници за създаване на съдържание на фалшиви профили с имената и снимките на изпълнителките, с цел кражба на средства от потребителите в социалните мрежи, съобщават от Планета тв.
С обещания за големи парични награди недоброжелатели насърчават феновете да се регистрират и да заплатят сума с кредитна карта, за да получат достъп до лайфовете. Те използват различни похвати, сред които чат разговори от съответната фалшива страница на Галена, Емилия и Преслава, за да подлъжат аудиторията и да провокират извършване на плащане.
„Музикална компания “Пайнер” и телевизия “Планета”, както Галена, Емилия и Преслава, категорично осъждат тези действия, особено в момент, когато хората имат още повече нужда от хубави емоции, музика и забавления, и заявяват, че никога не са изисквали средства от почитателите си, за да ги радват с хитовете си! В дългогодишната си история телевизия “Планета” никога не е събирала лични данни от зрителите и феновете си, както и финансови средства, а всяка официална игра на медията е била оповестявана в официалния сайт planeta.tv“, се казва още в официално изявление на телевизията.
Прочети цялата публикация



60-годишна шведка открадна 1,7 милиона лири, за да ги прати на "Мик Джагър"
20 години по-късно победителите в "Биг Брадър" - от просяци до бизнесмени, а някои не са между живите
Забъркаха Сдружение „Илиндень“ и българското знаме на Цеца във Велес
Андре Токев пред Мон Дьо: В затвора си като в манастир - проблемът си ти! (ВИДЕО)
Меси вкара, но Интер Маями загуби втория мач от серията
Меси вкара, но Интер Маями загуби и Нашвил изравни серията
Ариана Гранде се завръща в телевизията след 10-годишна пауза
Кралицата на Хелоуин: Хайди Клум разкри ужасяващ костюм на горгоната Медуза (СНИМКИ)
Завръща ли се България на „Евровизия“ тази година?
Жертвите на урагана "Мелиса" вече са 44
Corvette ZR1 с рекорд, стопявайки задна броня в състезанието Texas Open Road Race - видео
Могат ли падащите листа да повредят боята на колата ви?
Десет от Лион удържаха напорист Брест
Печалбата на Tesla с -35% въпреки рекордни тримесечни приходи
“Възкръсналите” марки 8 – Alpine - видео
Алавес и Селта Виго записаха победи в Ла Лига
Учени: Планетата ни навлиза в „парникова траектория“, върви към климатичен хаос
За ужас на милиони жени по света един от най-желаните ергени на планетата се сгоди за инфлуенсърка
Община Благоевград премахва опасно дърво на ул. „Тодор Александров“.
Полицията в Ловеч е на крак заради двама избягали затворници, единият е задържан