БНР | 19.12.2020 14:17:39 | 165

Берое се измъчи с 10 от Монтана

Берое завърши 0:0 срещу гостуващия Монтана в отложен мач от 13-ия кръг на елитното ни футболно първенство. Старозагорци играха повече от час с човек повече, но прекъснаха серия от три поредни победи и ще зимуват на петото място с актив от 28 точки. Двубоят беше номер 200  в елита за главния рефер Ивайло Стоянов.

Още в 16-ата минута Стоянов взе важно решение, като показа втори жълт и червен картон на Давид Кики от Монтаа след грубо нарушение срещу Дженейт Али. С числен превес Берое успя да упражни по-сериозен натиск едва към края на полувремето, но така и не стигна до чисто положение.

След почивката играта се развиваше основно около наказателното поле на гостите, но в атаките на старозагорци липсваше острота, разнообразие и някаква идея, а добре подреденият отбор на Монтана успяваше да неутрализира множеството центрирания на съперника. Едва в 86-ата минута домакините стигнаха до точен удар. Кийлън Лебон центрира от ляво и Кукула с глава стреля от 6-7 метра, но без достатъчно сила и точност, за да затрудни Благой Макенджиев.

Берое - Монтана 0:0

Берое: Генадий Ганев, Теди Мезаг, Александър Цветков, Георги Ангелов,  Джунейт Али (34-Илиас Хасани), Иван Минчев (61-Кийлън Лебон), Крум Стоянов (75-Александър Василев), Гаюс Макута, Еривалдо, Октавио, Кукула

Монтана: Благой Макенджиев, Александър Башлиев, Иван Михов, Давид Кики, Раян Сенхаджи, Янко Ангелов (86-Стефан Цонков), Йордан Йорданов, Тони Тасев (75-Валери Христов), Сергей Георгиев (25-Владимир Айтов), Стефан Каменов, Николай Минков