БНР | 24.12.2020 10:24:41 | 185

Илия Груев-младши дебютира за Вердер

Илия Груев-младши дебютира за отбора на Вердер (Бремен) при победата с 3:0 срещу Хановер в мач за Купата на Германия по футбол.

Неговият баща Илия Груев е част от треньорския щаб на отбора, който преодоля втория кръг на турнира.

Груев-младши, който е на 20 години, се появи на терена в 87-та минута на мястото на Жан Мбом, който вкара последното попадение в полза на гостите от Бремен след точно час игра. Преди него се разписаха Теодор Гебре-Селасие в 29-ата минута и Джошуа Сарджънт в 32-ата.

Волфсбург пък надви Зандхаузен с 4:0 и също се класира за третия кръг, докато четвъртодивизионният Рот-Вайс (Есен) спечели изненадваща победа с 3:2 срещу Фортуна (Дюселдорф) като домакин. Бохум пък елиминира Майнц с 3:0 при дузпите и 2:2 в редовното време.