БНР | 27.12.2020 16:25:28 | 122

Уест Хем и Брайтън записаха зрелищно 2:2

Уест Хям и Брайтън направиха зрелищно равенство 2:2 в мач от 15-ия кръг на Висшата лига.

През първото полувреме гостите имаха пълен превес, но направиха няколко пропуска пред Лукас Фабиански. Все пак в 44-ата минута Нийл Мопе изведе Брайтън напред в резултата. След няколко неубедителни прояви на защитниците на "чуковете", топката достигна до нападателя и той се разписа с мощен удар.

Второто полувреме бе далеч по-равностойно и динамично. В 60-ата минута Бенджамин Джонсън изравни резултата, след като бе най-съобразителен в наказателното поле.

Десет минути по-късно Брайтън отново излезе напред в резултата. Капитанът Дънк засече центриране от корнер, но останаха сериозни съмнения за игра с ръка.

Чешкият национал Соучек донесе равенството за тима воден от Дейвид Мойс. Полузащитник бе точен с глава след щастлив рикошет.

В друг мач Лийдс постигна минимална победа с 1:0 като домакин на Бърнли. Нападателят Патрик Бамфорд реализира единствения гол за успеха от дузпа още в 4-ата минута.