БНР | 02.01.2021 08:07:22 | 292

Атланта с четвърта победа в НБА

Атланта Хоукс записа четвъртата си победа от началото на сезона в Националната баскетболна асоциация, след като се наложи със 114:96 над тима на Бруклин Нетс като гост. "Ястребите" спечелиха всяка една от четирите части на мача, а шестима техни играчи завършиха срещата с двуцифрен актив. С най-много точки - 23, завърши крилото Де'Анре Хънтър, който пропусна при само една от десетте си стрелби от игра. Още 21 точки за победителите добави Тре Йънг, а с 20 остана центърът Джон Колинс.

За тима на Бруклин, за който това бе трето поражение в шест мача от началото на кампанията, с 28 точки се отличи Кевин Дюрант, а 21 прибави Кайри Ървинг. Усилията на двете звезди на "мрежите" обаче не срещнаха голяма подкрепа от страна на съотборниците им и единствено Джо Харис достигна двуцифрен точков актив с 12.

Финикс Сънс стана първият отбор с пет победи от началото на сезона след победа със 106:103 над Денвър Нъгетс като гост. С много голяма заслуга за победата на "слънцата" бе гардът Крис Пол. Ветеранът в редиците на гостите вкара решителен кош 7 секунди преди края, а малко преди това, около половин минута преди финалната сирена, спомогна на тима си да промени съдийско решение в полза на Денвър. При резултат 102:100 на Микал Бриджес бе отсъдено нарушение, което да изпрати гарда на Денвър Гари Харис на наказателната линия. Пол обаче посъветва треньора на Финикс Монти Уилямс да използва правото си на оспорване на съдийското решение. Повторенията показаха, че Бриджес не е направил фаул и така Финикс задържа преднината си. Крис Пол завърши мача с 21 точки, а с по 22 се отчетоха младите звезди на Финикс Девин Букър и Деандре Ейтън. За Денвър 31 точки реализира канадецът Джамал Мъри, а сърбинът Никола Йокич остана на една борба от "трипъл-дабъл" със 17 точки, 11 асистенции и 9 борби.

Шампионът Лос Анджелис Лейкърс постигна втора поредна победа над Сан Антонио Спърс. Като гости "езерняците" се наложиха със 109:103. Антъни Дейвис и ЛеБрон Джеймс отново бяха над всички в редиците на златистите, като Дейвис вкара 35 точки и взе 11 борби, докато Джеймс регистрира "трипъл-дабъл" от 26 точки, 11 борби и 10 асистенции. Двубоят в Сан Антонио бе много равностоен, но в последните минути гостите успяха да направят серия от 9:0 точки, с която завършиха мача. За домакините с най-много точки - 26, завърши младият Келдън Джонсън, а още 23 прибави ДеМар ДеРоузън.

Играчите на Портланд Трейлблейзърс вкараха 20 тройки в коша на Голдън Стейт Уориърс за победата със 123:98 в друг мач от програмата на НБА тази нощ. "Пионерите" взеха 15 точки преднина още след изиграването на първата четвърт и повече не допуснаха да я изгубят. Гардът Деймиън Лилард, който бе най-резултатен за победителите с 34 точки, премина границата от 15 000 пункта в кариерата си и стана едва вторият играч в историята на клуба след великия Клайд Дрекслър, който достига тази кота. Майлстоун имаше и за друг играч на гостите - Кармело Антъни, който с 18-те си точки в коша на Голдън Стейт изпревари Тим Дънкан на 14-ото място във вечната класация по отбелязани точки в НБА. До края на сезона Антъни има реален шанс да влезе и в топ 10 на най-добрите реализатори в историята на лигата. Силен мач за Портланд направи и гардът Си Джей МакКълъм, който вкара 28 точки. За домакините от Голдън Стейт, които играха в Сан Франциско отново след пауза от 297 дни, с 26 точки завърши Стеф Къри, а 15 прибави Андрю Уигинс.

В други по-интересни мачове от тази нощ Далас Маверикс се наложи с 93:83 над Маями Хийт, Милуоки Бъкс разгроми Чикаго Булс със 126:96, а Юта Джаз спечели у дома със 106:100 срещу Лос Анджелис Клипърс. Вашингтон и Детройт пък се поздравиха с първи победи за сезона. Столичани победиха като гости Минесота Тимбъруулвс със 130:109, докато Пистънс се наложи у дома над Бостън Селтикс с 96:93. Отборът на Мемфис Гризлис спечели гостуването си на Шарлът Хорнетс със 108:93, макар "гризлитата" да имаха едва девет налични играча за мача.