БНР | 03.01.2021 09:22:17 | 170

Ясни са полуфиналистите на световното по хокей на лед за младежи

Отборът на САЩ стана последният полуфиналист на световното първенство по хокей на лед за младежи до 20 години в Канада, след като надигра с 5:2 Словакия. Във втората третина американците поведоха с 3:0 с попаденията на Артур Калиев, Джон Фариначи и Кол Коуфийлд. Матей Кашлик върна един гол за словаците в самия край на втората част, но Фариначи и Матю Бениерс се разписаха във вратата на Словакия, довеждайки резултата до 5:2. Преди тях Доминик Сойка беше реализирал още едно попадение във вратата на американците. Така тимът на САЩ ще се изправи срещу Финландия в следващата фаза на турнира. Финландците се наложиха трудно с 3:2 срещу Швеция след драматичен обрат от 0:2.

Канада се класира за полуфиналите след победа над Чехия с 3:0. Голове на Дилан Коузънс и Боуен Байръм през първата част, както и попадение на Конър Макмайкъл на празна врата осигуриха класическия успех за шампионите, които ще се изправят срещу Русия. Руснаците се наложиха с 2:1 срещу Германия. Полуфиналните двубои ще бъдат изиграни тази нощ.