БНР | 04.01.2021 08:17:11 | 181

Стеф Къри вкара рекордните 62 точки за победата на Голдън Стейт

Стеф Къри реализира рекордните за своята кариера 62 точки при победата на Голдън Стейт със 137:122 у дома срещу Портланд в среща от редовния сезон в Националната баскетболна асоциация.

Къри реализира 21 точки в първия период на двубоя, като за 30-и път в кариерата си достигна границата от 30 точки в първата половина на мача. Уориърс водеше с 66:54 след втората четвърт.

Деймиън Лилард се отличи с 32 точки в актива на Блейзърс, а съотборникът му Си Джей Маккълъм вкара 28 точки.

Шампионът Лос Анджелис Лейкърс победи със 108:94 като гост Мемфис, а Леброн Джеймс завърши с 22 точки, 13 борби и 8 асистенции. Антъни Дейвид добави още 17 пункта и 9 овладени топки под кошовете за победителите.

Тройка на Джеймс 2.34 минути преди края на срещата направи резултата 101:90 и на практика осигури успеха в полза на гостите.
Лейкърс постигна трети последователен успех в Лигата.
Кайл Андерсън се отличи с 18 точки за Гризлис. Йонас Валанчунас реализира 14 точки и хвана 10 борби.
Двата отбора ще се срещнат отново във вторник.

Бостън победи Детройт като гост със 122:120, а Джейлън Браун беше най-резултатен за Селтикс с 31 точки. Неговият съотборник Джейсън Тейтъм се отличи с 24 точки и 12 завършващи подавания.

Джеръми Грант реализира 22 точки за Пистънс, отбелязвайки за пети пореден път над 20 точки. В петък Детройт се наложи срещу Бостън при единствената си победа през новия сезон в НБА.