Fakti.bg | 13.01.2021 22:33:00 | 80

Исторически срам за Байерн Мюнхен

Носителят на трофея Байерн (Мюнхен) отпадна още на 1/16-финала за Купата на Германия. Баварският гранд бе елиминиран от втородивизионния Холщайн (Кийл) след изпълнение на дузпи. В редовното време двата тима не излъчиха победител и направиха 2:2. Домакините обаче изравниха късно в добавеното време на мача.

Серж Гнабри откри резултата за баварците в 14-ата минута, но Фин Бартелс изравни в 37-ата. Льорой Сане отново изведе мюнхенци напред в 48-ата минута, но в 5-ата минута на добавеното време Хауке Вал вкара за 2:2 и прати мача в продължения.

Там голове не паднаха, а при дузпите домакините бяха безгрешни и реализираха всичките си изстрели, докато Марк Рока пропусна 6-ата дузпа за Байерн и това се оказа решаващо.