БНР | 31.01.2021 16:15:36 | 246

ЦСКА 1948 и Локомотив (Пд) с победи, загуба за Славия

Славия допусна още една загуба по време на контролните си срещи в Анталия. Този път воденият от старши треньора Александър Тарханов състав падна с 1:3 срещу руския Торпедо Москва.

"Белите" поведоха в резултата още в осмата минута на двубоя след гол на Ерол Дост, но Андрей Лях изравни само 60 секунди по-късно.

Шут на Радослав Кирилов срещна гредата след 37 минути игра.

Максим Шоркин реализира второто попадение за Торпедо в 72-ата минута, а Егор Прошкин в последните секунди на двубоя оформи крайното 3:1.

Състав на Славия: Светослав Вуцов, Андреа Христов, Емил Виячки, Костадин Велков, Филип Антовски, Георги Вълчев, Петър Вуцов, Ерол Дост, Радослав Кирилов, Емил Стоев, Димитър Рангелов.

Локомотив (Пловдив) постигна втора победа в рамките на два дни в контролите, след като днес победи втородивизионния Добруджа (Добрич) с 2:0 на стадиона в Несебър. Вчера черно-белите с доста резерви и юноши в състава си надделяха над третодивизионния Черноморец 1919 (Бургас) с 3:1.

Локомотивци с всичките си звездди в състава днес започнаха активно и в първите 20 минути пропуснаха три добри възможности чрез Лукас Масоеро с глава, Дейвид Малембана и комбинация между Димитър Илиев и Бирсент Карагарен. Изстрелът на последния обаче излезе извън очертанията на вратата.

Във 2-ата минута на второто полувреме Алмейда с глава откри резултата, засичайки центриране на Парвизджон Умербаев. В 49-ата минута Димитър Илиев удвои, след като получи топката на 12-ия метър и я прати в мрежата на вратаря Ивайло Василев за 2:0.

ЦСКА 1948 победи с 1:0 Македония Гьорче Петров в контролна среща, играна в Алания. Единственото попадение отбеляза Марио Топузов в 16-а минута с удар от дистанция. През втората част Даниел Наумов се отличи с няколко решаващи спасявания и запаси победата за българския тим.