Пътят Присад-Димчево остава затворен

Втори ден продължава огледът на щетите в бургаското село Димчево. Това каза за БНР Бургас кметският наместник Елена Атанасова. Пътят Присад-Димчево остава затворен. В момента една помпа продължава отводняването в населеното място, очакват се още три до обяд, които да бъдат в помощ на хората там.
Днес ще стане ясно дали ще бъде отменено частичното бедствено положение в село Кости, съобщи кметът на Царево Георги Лапчев:
"Водата се оттича много бавно, защото река Велека има много бавен отток, със слаб наклон. Тепърва ще продължаваме да броим щетите, ще видим и какво ще поместим в нашия протокол. Вече съм изпратил искане до Междуведомствената комисия, силно вярвам, че този път държавата ще ни помогне, с което ще можем да възстановим щетите по публичната инфраструктура. Отделно общината има намерение да създаде кампания, да видим по какъв начин ще можем да помогнем на хората. Частичното бедствено положение ще остане до края на днешния ден. Предстои ми проверка на място в село Кости. От фактите ще излезе и решението, което ще обявя допълнително"
40 къщи пострадаха от придошлите води на река Велека, след проливните дъждове преди дни, припомни Георги Лапчев. Предстои по-късно днес оглед на място в село Кости, на който ще присъства и областният управител Вълчо Чолаков.
Прочети цялата публикация




Казахстан нуждае от национална буржоазия, осъзнаваща и признаваща своята отговорност пред народа
Затвориха пътя от Банско към Шилигарника
Над 10 км задръстване на разклона за село Иваново
Временно затвориха за камиони пътя Русе – Бяла
Пътят Варна-Добрич е временно затворен за камиони
Драганов: Обстановката е изключително динамична и тя постоянно се следи
Икономист: Не трябва обществото да остава в заблудата, че приемането на еврото ще доведе директно до позитиви
Зоопаркът в София остава затворен до 5 януари
Зоопаркът в София остава затворен до 5 януари
Империя и автокрация - думите на 2025 година
Спрягат Рубен Аморим за португалски отбор
Лео, Шон Пен и Дел Торо ще получат наградата Hammond на фестивала в Санта Барбара
Скандал в дербито: Брадли лежи тежко контузен, Мартинели го блъска на земята
Милан и Дженоа не се победиха в драматичен двубой с пропусна дузпа в последната секунда
СНИМКИ: Арсенал - Ливърпул, всички интересни кадри от двубоя
Гренландия: Миграция
Невероятният свят на господин Паньол
Без голове и без победител: Арсенал и Ливърпул разочароваха в дербито на "Емирейтс"
Обзор на английската Висша Лига (21-и кръг, 08.01.2026)
Милан и Дженоа не се победиха