Новите процесори на Intel няма да имат обратна съвместимост с някои предишни чипсети
Собственици на дънни платки с чипсети от някои серии 400, няма да могат да използват новите процесори Rocket Lake-S. През следващия месец се очаква да бъде обявено и пуснато, новото 11-то поколение Rocket Lake-S процесори на Intel. Тогава запалените фенове на Intel ще могат да ъпгрейднат компютрите си с новите обещаващи CPU, или поне някои от тях. Оказа се, че новите процесори няма да са съвместими с дънни платки, базирани на чипсети Intel B460 или H410. Дъната с останалите други чипсети от серия 400 ще получат актуализации на BIOS, за да поддържат Rocket Lake.
Обикновено B460 и H410 се използват при по-нискобюджетни дънни платки. Собствениците им няма да могат да се ъпгрейднат с новите процесори Rocket Lake-S, но все пак ще получат поддръжка за 11 поколение Comet Lake Refresh процесори. Това са серии включващи Celeron, Pentium и Core i3 варианти.
Новината разочарова както потребители, така и някои хардуерни партньори, производители. Някои от тях ще осигурят съвместимост за техните бюджетни дънни платки, като започнат да използват чипсета H470 в бъдещото производство.
Явор Дачков с Татяна Дончева – За разпада и цикличността в българската политика ВИДЕО
Доналд Тръмп: Най-добрите чипове са запазени за САЩ, Китай няма как да ги има
Внук на последния руски император: Воювах в Донбас, за да спечеля правото да бъде руснак
Ще стане ли Украйна за Русия новият Афганистан
Едно изпитание на САЩ може да отприщи неконтролируема верига от събития
Проф. д.н. Нина Дюлгеова: Прав ли е Маркс?
„Гардиън“: Някои отявлени поддръжници на Украйна тайно искат войната да продължи
Нови правила за шофьорските книжки в ЕС: какво се променя
Великобритания е пред изоставяне на цели населени места заради наводнения
Как Украйна евтино и бързо сваля стотици руски дронове
МВР за Стефани: Причините й са изключително лични
Възстановено е движението през Прохода на Републиката
Холщайн Кил - Дюселдорф 1:0 /репортаж/
„Да хванеш гората”: От търговски директор на компания до лозар
Режим на водата в Иран, властите заговориха за евакуация на Техеран
Крал Чарлз Трети оглави церемонията в памет на загиналите войници в Лондон
SpaceX изведе в орбита поредната партида спътници Starlink – това е 143-тото изстрелване на компанията за тази година
6,9 по Рихтер разтърси Япония, предупредиха за нови силни трусове
Словакия няма да подкрепи схемата на ЕС за замразяване на руски активи в помощ на Украйна
Цените на олио, захар, яйца скочиха, доматите и картофите поевтиняха