Fakti.bg | 14.02.2021 07:10:43 | 91

Брайтън и Астън Вила лишиха феновете от голове

Брайтън и Астън Вила не излъчиха победител в мач от 24-ия кръг на Висшата лига, завършвайки при резултат 0:0. „Чайките“ могат да съжаляват повече за поделените точки, след като вратарят на бирмингамци направи няколко великолепни намеси, предотвратявайки сигурни попадения.

Още от самото начало на двубоя двата тима показаха, че ще предоставят много битка в средата на терена. В 10-ата минута домакините имаха възможност да открият резултата, но Алексис МакАлистър с глава стреля покрай левия страничен стълб.

В 35-ата минута Нийл Мопе беше близо до откриването на резултата, но изстрелът му отблизо бе спасен от Емилиано Мартинес.

Три минути по-късно „чайките“ имаха нова възможност, след като Леандро Тросард отправи плътен изстрел под напречната греда, принуждавайки вратарят на бирмингамци да спасява решително.

Но това не бе последното за първата част, след като вратарят на гостите направи ново решаващо спасяване след изстрел на Дан Бърн с глава.

През втората част двата тима не предложиха опасностите, които бяха наблюдавани през първите 45 минути, но Брайтън продължи да действа по-добре.

В 84-ата минута появилият се като резерва Дани Уелбек имаше възможност да открие резултата още с първото си докосване, но изстрелът му отблизо отново бе спасен от Емилиано Мартинес.

Дълбоко в добавеното време вратарят на гостите улови далечен удар на Леандро Тросард, което се оказа и последното действие на терена.

След равенството, Брайтън се намира на 15-ата позиция във Висшата лига с актив от 26 точки, докато Астън Вила е осми с десет повече.