БНР | 14.02.2021 17:37:30 | 93

Левски стартира 2021 година с победа

Отборът на Левски постигна победа в първия си официален мач за 2021 година. Сините надиграха с 2:0 като домакин Монтана и се изкачиха на осмо място в класирането на първа професионална футболна лига.
Старши треньорът Славиша Стоянович направи няколко изненади в титулярния състав на Левски. На вратата застана Звонимир Микулич вместо капитана Николай Михайлов, а освен това в предни позиции "сините" имаха двама чисти нападатели - Найджъл Роберта и Стивън Петков. В стартовия състав бе и юношата Патрик-Габриел Галчев.
Левски поведе в 14-ата минута. Капитанът в този мач Мартин Райнов отне топка в средата и подаде на Роберта, който пък продължи наляво към непокрития Здравко Димитров. Крилото залъга един защитник и вкара топката в близкия ъгъл на Благой Макенджиев за 1:0.
Преди гола обаче Монтана създаде две много добри положения, като и при двете Тони Тасев центрира за Стефан Цонков. При втория опит защитникът засече добре топката, но тя мина на сантиметри над напречната греда. Така полувремето завърши 1:0, а двата отбора имаха само по един точен удар.

Левски поведе с 2:0 в 50-ата минута с гол на Стивън Петков. Нападателят получи топката близо до дъгата на наказателното поле и се разписа от около 20 метра с първото си попадение със "синия" екип. То падна в десетия му мач.

Благой Макенджиев спаси Монтана от трети гол само пет минути по-късно, когато Насиру Мохамед центрира отдясно и Иван Михов засече топката към вратата си от близко разстояние. Стражът на гостите обаче реагира и отби удара, а десетина минути по-късно извади и късмет. Ребин Сулака се оказа в добра позиция след центриране, но неговият удар мина над гредата.

Монтана от своя страна създаде второ чисто положение в 67-та минута, след като Николай Минков центрира в наказателното поле и намери непокрития Билал Бари. Нападателят, за когото се твърди, че е трансферна цел на Левски, обаче не успя да отправи удар.