БНР | 28.02.2021 12:07:34 | 89

Царско село си тръгна с 3:0 от Враца

Царско село победи с 3:0 като гост Ботев Враца в мач от 19-ия кръг на Първа лига. Домакините завършиха срещата в намален състав, след като Илия Миланов получи червен картон в 55-ата минута. С този успех футболистите на Любослав Пенев се изкачиха на 8-мо място в класирането с актив от 21 точки, а Ботев е 12-ти с 15 пункта.

Царско село откри резултата още в 12-ата минута след гол на Андерсон Кордейро, който се измъкна от двама противникови играчи и прехвърли Красимир Костов.

Гостите удвоиха преднината си с гол от дузпа в 24-ата минута, а точен бе Панайотис Лука.

След подновяването на играта Ботев Враца продължи с припряната си игра. В 55-ата минута футболистите на Тони Здравков останаха в намален състав. Илия Миланов получи втори жълт картон и съответно червен.

В 72-ата минута резервата Карим Роси направи непростим пропуск. В 76-ата минута Димитър Костадинов направи резултата класически.