БНР | 28.02.2021 16:34:15 | 322

Победи за Тотнъм и Арсенал

Тотнъм победи лесно с 4:0 у дома Бърнли в среща от 26-ия кръг във Висшата английска лига. Още във втората минута Гарет Бейл се възползва от центриране на Хьон Мин Сон и откри резултата. След точно четвърт час игра Хари Кейн шутира и топката отново се озова във вратата на гостите след рикошет. В 31-ата минута Лукас Моура покачи резултата на 3:0, а Бейл оформи крайното 4:0 десет минути след почивката след подаване на Сон.

Арсенал се върна в горната половина на класирането на Висшата лига на Англия с победа като гост с 3:1 над Лестър Сити и попречи на "лисиците" да излязат на втора позиция в класирането.

Срещата на "Кинг Пауър Стейдиъм" започна по-добре за домакините, които откриха резултата още в шестата минута чрез Юри Тилеманс. Белгиецът надбяга бранителите на Арсенал и с диагонален удар даде преднина на Лестър.

Арсенал обаче сравнително бързо се върна в мача, като още до почивката направи обрат. В 39-ата минута Давид Луис изравни, след като засече центриране от фаул на Вилиан. В добавеното време на първата част лондончани получиха правото да изпълнят дузпа, която Александър Лаказет превърна в гол за 2:1. В началото на второто полувреме "артилеристите" стигнаха до трети гол, като негов автор стана Никола Пепе, който се разписа от около два метра дистанция.

В другия мач от кръга Кристъл Палас и Фулъм завършиха безлично 0:0. Хиксът укрепи Палас на 13-ото място, докато "котиджърс" се доближиха на три точки от това да напуснат зоната на изпадащите.