БНР | 15.03.2021 17:49:34 | 104

Вратар спаси Царско село от разгром във Варна

Черно море постигна минимална победа с 1:0 над Царско село и спечели важни три точки в борбата за попадане в първата шестица на българския футболен елит. С успеха варненският тим вече има 28 точки в актива си, колкото и шестият в класирането - ЦСКА 1948.

Първото сериозно положение в срещата бе в 11-та минута. Илиан Илиев-младши центрира остро отляво, Иван Бандаловски отклони топката и за късмет на гостите тя се отби в напречната греда.

В 15-та минута Димитър Костадинов стреля опасно от границата на наказателното поле, но топката попадна в ръцете на вратаря Георги Георгиев.

В 24-та минута Файсел Касми стреля опасно по диагонал отдясно, топката се отби в крака на Иван Бандаловски и полетя към вратата на гостите, но вратарят Джони Пласид показа класа и успя да спаси.

В 30-та минута Димитър Костадинов можеше да вкара за Царско село. Той преодоля защитник на домакините, навлезе в наказателното поле и стреля, но вратарят Георги Георгиев спаси.

В ответната атака Черно море поведе в резултата. Родриго Енрике центрира отдясно, Васил Панайотов засече топката, но вратарят Джони Пласид успя да избие, но притичалият Стефан Велев със силен изстрел по тревата от 13-14 метра вкара за 1:0.

В 40-та минута Стефан Христов можеше да изравни резултата, но Георги Гергиев успя да избие топката след опасния удар отдясно на нападателя.

Малко по-късно Родриго Енрике проби отдясно и успя да центрира почти от аут линията, Зе Гомеш засече технично топката, но вратарят Джони Пласид успя да предотврати нов гол.

В добавеното време на първата част Родриго Енрике центрира отдясно, връхлитащият Зе Гомеш засече топката с глава, но вратарят на гостите Джони Пласид отново показа класа и успя да спаси.

През второто полувреме двата отбора почти не създадоха голови положения и ударите към вратите липсваха. В 71-та минута на мача Пабло Гарсия пробва далечен удар, но топката мина встрани от вратата на Царско село.