Ердоган: Коментарите на господин Байдън за Путин не отиват на държавен глава

Турският президент Реджеп Ердоган се намеси в словесната война между президентите на Русия и Съединените щат. Задочната размяна на реплики между двамата започна, след като в интервю за Ей Би Си Джо Байдън нарече Владимир Путин „убиец“.
Ердоган коментира думите му така:
„Честно казано, коментарите на господин Байдън за Путин не отиват на държавен глава. Един президент да говори така за държавен глава на държава като Русия е както неприемливо, така и трудно за преглъщане. Мисля, че господин Путин направи всичко необходимо и трябваше да реагира, като даде мъдър и учтив отговор на Байдън“.
Вчера в отговор на изказванията на Байдън Владимир Путин му пожела да е здрав, подчертавайки, че не се шегува, нито пък го казва иронично.
Коментарът на турския президент подсказва напрежение между Анкара и Вашингтон, коментират световните агенции.
Ердоган все още очаква телефонен разговор с Джо Байдън, чиято администрация поставя акцент на влошаващото се състояние на човешките права в Турция.
Прочети цялата публикация




Доналд Тръмп: Иранският президент поиска прекратяване на огъня
Володимир Зеленски към Доналд Тръмп: Засилете натиска над Путин
Володимир Зеленски: Путин се опитва да манипулира войната в Иран и да се измъкне от санкциите
Защо Тръмп отстрани лоялната си правосъдна министърка Бонди
26 март 2000 г. Путин става президент на Русия
Мадуро – отвлечен. Хаменей – убит. В опасност ли е Путин?
Еманюел Макрон обеща на Володимир Зеленски: Войната в Близкия изток няма да донесе никакво облекчение на Путин
Путин разговаря за втори път с иранския президент за последните 4 дни
Орбан поставя капани: Как Зеленски си изпусна нервите
Володимир Зеленски: Предложението остава в сила, но Русия не желае да го приеме
Финансов късмет и щедрост очакват тези зодии
Андрей Гюров: 223 души са задържани за купуване на гласове, това е почти един парламент
Километри боклуци край столичния кв. „Филиповци“: Граждани сигнализират за екологична криза без решение
Служебният премиер: 223 - толкова са задържаните за изборни престъпления от МВР
Барселона срещу Атлетико – този път в Шампионската лига
Най-красивото Peugeot 308 досега
Полицаи спасиха мъж на 34 години, които искал да скочи от 8-мия етаж на болница в Стара Загора
Мерил Стрийп разкритикува вида на Мелания Тръмп
„Ако сърцето ви бие, ще ви намерим“: Секретният инструмент на ЦРУ, открил сваления в Иран пилот