БНР | 30.03.2021 08:17:36 | 186

В Синсинати ще има избирателна секция за парламентарния вот


Синсинати, третият по големина град в щата Охайо, е населяван едва от 200-300 българи. Малко, но много организирани и обединени. От няколко години имат Българска асоциация, училище за децата, споделят празниците, често пъти и делниците.

Диди Партридж, една от най-активните деятелки на Асоциацията на българите, каза пред БНР, че при тях ще има секция и ще може да се гласува:

Нашите привилегии са благодарение на това, че още от 1997 година организираме секции. Също сме популярни и като организация, която има и училище и много други дейности развиваме, а също и местоположението на Синсинати е такова, че можем да обслужваме спокойно и 3-те щата - Охайо, Индиана и Кентъки".

Диди ще бъде член на избирателната комисия в Синсинати:

„Намерихме помещение, което да е достатъчно голямо, достатъчно удобно, за да има движение на хората, без да трябва да се събират в по-голяма група. Избрахме и нашите членове, които ще бъдат в комисията, изпратихме всички документи до Консулството и вече четем, търсим информация, запознаваме се с инструкциите на ЦИК, за да сме готови. Опитваме се, доколкото можем, сами да се подготвим. Тази година човекът от Министерство на външните работи пристига ден преди изборите и реално няма да имаме време за кой знае каква подготовка. Много често хората се съмняват, че нашите гласове потъват някъде. И ние не знаем къде отиват. Питали сме представителите на МВнР. Веднъж ни беше казано, че отиват към Монтана, друг път ни беше казано, че се разпределяли по някакъв начин, неясно как…Затова подкрепяме желанието на много българи да има отделна секция “Чужбина”.

Получихме вече бюлетините и печата за деня на вота – 700 са бюлетините и се надяваме, че по-голяма част от тях ще бъдат използвани", обобщи в "Преди всички" Диди Партридж.

Още по темата можете да чуете от звуковия файл.

Прочети цялата публикация