БНР | 05.04.2021 13:55:09 | 169

Димитър Кузманов даде само гейм в Оейраш

Втората ракета на България Димитър Кузманов е на осминафинал на тенис турнира на клей от сериите „Чалънджър“ от категория 50 и с награден фонд 31 440 евро в Оейраш, Португалия.

Пловдивчанинът се наложи над Лукас Мидлер от Австрия с 6:1, 6:0 след 81 минути игра. Той спечели заключителните осем гейма в срещата.

Кузманов започна устремно срещата и набързо направи два пробива за 3:0. В четвъртия гейм съперникът стигна до точка за рибрейк, но 27-годишният Мико я отрази с отличен сервис и после взе подаването си.Последва маратонски гейм, в който българинът поведе с 40:0, но в крайна сметка Мидлер успя да вземе подаването си за 1:4. В седмия гейм Димитър приключи сета при четвъртата си възможност, когато австриецът изпрати топката от форхенд в мрежата.

И във втората част доминацията на Кузманов продължи. Той проби във втория гейм и след това авторитетно затвърди на 3:0. Последва нов пробив на българина. В петия гейм австриецът стигна до точка за брейк, но тя беше неутрализирана и след това резултатът стана 5:0. В следващия гейм всичко свърши при първия мачбол.

Българинът вкара 89 процента първи сервис и спечели 75 процента от точките при разиграването му. Той постигна общо шест пробива в двубоя.

Така Мико заслужи 4 точки за световната ранглиста, където е на рекордното за него 243-о място, както и 630 евро от наградния фонд.

На осминафиналите в сряда Кузманов ще играе или срещу третия поставен американец Ернесто Ескобредо, или срещу квалификант, който би могъл да бъде и Адриан Андреев.