БНР | 08.04.2021 20:07:46 | 137

Локомотив (Пловдив) надигра Царско село

Локомотив (Пловдив) стигна до домакински успех над Царско село с 2:0 в двубой от 23-ия кръг на Първа лига.

На стадиона в парк „Лаута“ в герой за „смърфовете“ се превърна Георги Минчев, който отбеляза и двете попадения за победата. Той откри в 23-та минута след асистенция на Момчил Цветанов. През второто полувреме нов негов гол, дошъл четвърт час преди края на редовното време, оформи крайния резултат. Любопитното е, че Минчев е бивш капитан на Царско село.

Така, Локомотив вгорчи дебюта на новия старши треньор на „царете“ Тони Здравков, за когото това бе официален дебют в родния шампионат начело на клуба от столицата, след като преди това бе уволнен от Ботев Враца.

Тимът остава с 25 точки на деветата позиция в таблицата, на шест от топ 6. Съставът на Александър Тунчев се изкачи временно на второто място с 46 пункта, на три пред третия ЦСКА, който утре играе у дома с четвъртия Арда. В следващите си мачове Царско село приема ЦСКА, а Локомотив гостува на Монтана.