БНР | 10.04.2021 16:33:43 | 202

Ливърпул с първа победа на "Анфийлд" през 2021-ва

Ливърпул надделя над Астън Вила с 2:1 в мач от 31-и кръг на Премиършип. Мърсисайдският тим прекъсна черна серия от шест поредни загуби на "Анфийлд" и същевременно записа първа победа у дома за 2021 г.

Нещата не тръгнаха добре за отбора на Юрген Клоп и в този мач, но футболистите му показаха характер, за да стигнат до обрат и пълен успех в срещата.

Оли Уоткинс разпечата вратата на Алисон в 43-ата минута и Астън Вила поведе в резултата, въпреки че Ливърпул имаше преимущество през първите 45 минути.

Мохамед Салах възстанови равенството в 57-ата минута, когато Анди Робъртсън стреля, Емилиано Мартинес отрази удара му, но египтянинът бе на точното място и с глава прониза мрежата на гостите.

Победният гол за Ливърпул отбеляза Трент Алекзандър-Арнолд с прецизен изстрел от границата на наказателното поле. Тимът на Клоп определено не изигра най-добрия си мач, но благодарение на победата се изравни по точки с Уест Хям (52) и е на четвърто място благодарение на по-добрата си голова разлика. Астън Вила остава на десета позиция.