БНР | 13.04.2021 04:23:39 | 70

Хофенхайм и Байер (Леверкузен) завършиха реми

Отборите на Хофенхайм и Байер (Леверкузен) не успяха да излъчат победител в сблъсъка помежду си от 28-ия кръг на Бундеслигата. Двубоят на "ПреЗиро Арена" завърши при скучно 0:0, което не зарадва никой от двата отбора.

Гостите могат повече да съжаляват, че не стигнаха до успеха. Те повече владееха инициативата в двубоя и имаха и две добри голови положения. В 26-ата минута изстрел на Чарлс Арангис бе спасен от Оливер Бауман. След това и в 65-ата минута стражът на домакините направи блестящо спасяване след шут на Надим Амири.

В добавеното време и Леон Бейли тества вратаря с коварен удар по земя, но отново Бауман успя да укроти топката в ръцете си.

В крайна сметка срещата приключи без попадения в двете врати. Така Байер остава на 6-ото място с 44 точки. Хофе пък се намира на 12-ата позиция с 31 точки в актива си.