Лавров: Войната в Югоизточна Украйна може и трябва да бъде избегната

Войната в Югоизточна Украйна може да бъде избегната, заяви в интервю за международната информационна агенция „Русия днес“ руският министър на външните работи Сергей Лавров.
По думите на Сергей Лавров войната в Донбас може и трябва да бъде избегната, доколкото това зависи от Русия и опълченците.
Що се отнася до позицията на Украйна, Лавров заяви, че президентът Володимир Зеленски се стреми да остане на власт на всяка цена и за целта, „е готов да се съобразява с неонацистите и ултрарадикалите“.
Според руския министър на външните работи само Западът може да накара президента Зеленски да изпълни Минските споразумения.
Лавров повтори позицията на президента Путин, че Русия е готова да обсъжда с Украйна нормализирането на двустранните отношения, но не и ситуацията в Донбас.
По думите му украинската страна трябва да се обърне към така наречените Донецка и Луганска народна република, както предвиждат минските споразумения.
Прочети цялата публикация



Популистите в Централна Европа: в шок след Венецуела
Явор Сидеров: Световният ред приключи: идва епоха на грубата сила
Имало ли е украинско нападение срещу резиденцията на Путин?
Украйна е атакувала резиденция на Владимир Путин? Какво трябва да знаем за руските обвинения
Зеленски: Руснаците готвят нов удар; Рубио: Донбас е най-големият проблем
Русия се опитва да принуди Тръмп да окаже натиск върху Киев! В замяна предлага нов договор за стратегическите оръжия
Москва няма да се подчини на водената от Доналд Тръмп дипломация на натиска
Зеленски: Русия иска източните ни земи, които не успя да превземе. Ние сме категорично против това. САЩ търсят компромис
В Гърция: Необичайно затишие от Турция се наблюдава през последните дни
The New York Times: Москва празнува заради конфликта на САЩ с Европа, но Тръмп ще опита да надмине Путин
Reuters: Брюксел освобождава газа на ключови доставчици от допълнителни проверки заради забраната на руското голиво
Руски тийнейджър получи 7 години затвор за планиране на атака по поръчение на Украйна
Румъния е далеч от еврозоната, гони 6,2 - 6,3% бюджетен дефицит до края на годината
Трима убити при руски въздушни атаки в Запорожка област, шест са вече жертвите на удара по влака край Харков
Арестуваха 16 протестиращи в Минесота за нападения срещу служители на имиграционната полиция
Рубио: Не сме изоставили НАТО, започнахме техническите разговори за Гренландия
Зеленски: Руснаците готвят нов удар; Рубио: Донбас е най-големият проблем
Армията и полицията се заклеха в "безпрекословна вярност и подчинение" пред временния президент на Венецуела
Без оцелели: Петнайсет души загинаха при самолетна катастрофа в Колумбия
Байер Леверкузен разби разочароващия Виляреал