БНР | 25.05.2021 07:58:43 | 365

Дънди се завърна в елита на Шотландия

Отборът на Дънди се завърна в шотландската Висша лига след двугодишно отсъствие, защото победи Килмарнък и като гост с 2:1 във втория мач от финалния плейоф и се класира с общ резултат 4:2.

Загубата сложи край на 28-годишния престой на Килмарнък във висшия футболен ешелон, след като отборът завърши на предпоследно място в редовния сезон на Премиършип, за да се изправи срещу Дънди, който остана на втора позиция в Чемпиъншип. Дънди, който спечели и първия двубой с 2:1, добави нови два гола в откриващите 12 минути на „Ръгби Парк“ чрез Дани Мълен и бившия бранител на Килмарнък Лий Ашкрофт.

Кайл Лафърти върна едно попадение след точно изпълнена дузпа в средата на втората част, но това не бе достатъчно да спре Кили от изпадане за първи път от 1993-а насам.