БНР | 29.05.2021 06:40:05 | 299

Италия с убедителна победа срещу Сан Марино в контрола

Италия загря подобаващо за европейското първенство, след като разгроми Сан Марино със 7:0 в приятелска среща.

Тимът на Роберто Манчини изпитваше затруднения с това да пречупи непретенциозния съперник в началото в Сардиния, но капитанът Федерико Бернардески откри в 31-та минута, преди бранителят на Сасуоло Джан Марко Ферари да добави второ попадение при дебюта си за „Скуадра адзура“. Матео Политано оформи класиката четири минути след почивката. Последваха головете на Андреа Белоти и Матео Песина преди нови попадения на Политано и Песина за крайния резултат.

Италианците ще изиграят още една контрола преди надпреварата между 11 юни и 11 юли – срещу Чехия, идния петък в Болоня. „Скуадрата“ открива Евро 2020 с двубой срещу Турция на 11 юни, преди да се изправи срещу Швейцария и Уелс, всички срещи в Рим. „Резултатът бе очевиден, беше важно да сме агресивни и да играем добре и със скорост при подаванията. Някои изяви ме накараха да се замисля за окончателния ми състав за Евро 2020. Разполагам с много добри играчи“, каза Манчини след мача за Rai Sport.

Италия вече е без загуба в 26 мача под негово ръководство – втората най-дълга серия на страната без поражение, на един мач пред Марчело Ли