Гроздан Караджов е предложен за министър на транспорта

За министър на транспорта, информационните технологии и съобщенията в проектокабинета на Пламен Николов е предложен Гроздан Караджов, юрист, депутат от Реформаторския блок в 43-ото Народно събрание.
Според биографичната справка на неговия сайт grozdankaradjov.bg той е завършил Първа английска езикова гимназия в София и специалност "Право" в СУ "Св. Климент Охридски". Специализира бизнес мениджмънт в телекомуникации в Токио, Япония.
Активен участник в студентските протести през 90-те години. Председател на Независимото студентско дружество в Юридическия факултет на Софийския университет и съпредседател на Федерацията на независимите студентски дружества. Съосновател и национален координатор на Българско сдружение за честни избори.
Професионалната му кариера започва във фондация "Отворено общество" - София, където последователно заема длъжностите "програмен координатор", "главен секретар" и "програмен директор".
В периода 1996 - 2011 г. е главен секретар на Комитета по пощи и далекосъобщения, главен секретар на Министерство на транспорта и съобщенията и председател на Съвета на директорите на БТК. В периода 1998 - 2003 г. е член на Надзорния съвет на Българска пощенска банка и член на Съвета на директорите на RILA SOLUTIONS.
От 2001 до 2004 г. Гроздан Караджов е изпълнителен директор на фондация "Демокрация". В следващите години е инициатор и създател на редица успешни бизнес начинания.
Член на Управителния съвет на Центъра за икономическо развитие. Учредител на фондация "Светът на Мария" и дългогодишен активен дарител.
Обича фотографията и е любител на гмуркането. Сред любимите му спортове са тенис през лятото и ски през зимата. Гроздан се грижи за няколко котки и кучета. Участва в дарителски каузи, свързани с подкрепата на хора с интелектуални затруднения, бежанци, изоставени и бездомни животни.




Караджов отхвърли обвиненията на ПП-ДБ за присвояване в ЖП
Спор за железниците: министърът обвинява ПП–ДБ в „бомби със закъснител“
Вицепремиерът Караджов сигнализира Европейската комисия и поиска спешни мерки за критичната ситуация на българо-гръцката граница
Министър Караджов иска Еврокомисията да спре блокадата на граници от гръцките фермери
Караджов сигнализира ЕК за критичната ситуация на българо-гръцката граница
България търси "убежище" за заседналия танкер край Ахтопол
България поиска разяснение от Турция за навлизането на кораб KAIROS в български води
България поиска разяснение от Турция за навлизането на кораб KAIROS в български води
Външният и транспортният министър поискаха обяснение от Турция за танкера край Ахтопол
Вицепремиерът Караджов: С усилията на България жп линията София-Скопие вече е включена в Механизма за свързване на Европа
Домакинът Мароко с равенство във втория си мач от КАН
Януари 2026 носи тежки обрати за три зодии
Певецът Константин: Платил съм си вече цената
Прессекретарят на Белия дом Каролайн Ливит обяви, че е бременна (СНИМКА)
Късметът покри Юнайтед срещу Нюкасъл
Зеленски: САЩ предложиха на Украйна гаранции за сигурност за 15 години с възможност за удължаване
Двама души загинаха при експлозия в химически завод във Франция
Вижте кои са най-богатите бойци в Световната федерация по кеч
Шахматисти премериха сили в турнир по време на коледните празници