Пожарите са овладени, но се чака силен вятър

Ще обявя частично бедствено положениев община Хисаря, за да може хората, останали без подслон и които няма къде да отидат, да получат някаква помощ. Това съобщи кметът на Хисаря Пенка Ганевапред БНТ. Шест къщи изгоряха в Старосел, а пожарите в селото и в близкото Кръстевич вече са локализирани. Екипи огнеборци продължават да дежурят на място. Десетина души бяха евакуирани от Старосел. На мястото са пристигнали психолози от Българския червен кръст и доброволци, готови да помогнат на пострадалите хора. Това е ужас - невиждан, нечуван, каза свидетел на пожарапред БНТ. Хеликоптерът на военните, който се включи, направи много курсове и спаси дерето от пожара, както и цяла кравеферма и животните в нея, сподели друга жителка на Старосел. Предполага се, че огънят е тръгнал от земеделска работа на стърнища.
Прочети цялата публикация



Воден ад в Калифорния: Мъж бе отнесен от мост с колата си и загина, 5-годишно дете се озова в океана
Мъгли сутринта, следобед повече слънце
Спрян транспорт, потоп, силен вятър и необичайни температури в Обединеното кралство (снимки)
Облачно, но със слаби превалявания в Бургаско и утре
Облачно време днес
Жълт код за значителни валежи в почти цяла България в събота
Времето днес, събота, 6 декември: Остава облачно с валежи
Днес ще е облачно, дъждовно и ветровито
Времето днес, петък, 5 декември: Дъждове на запад, ветровито на изток
Жълт код за проливни валежи в 4 области у нас (КАРТА)
Еврогрупата одобри присъединяването на България към Европейския стабилизационен механизъм
Намалена e видимостта по част от АМ „Тракия“, карайте внимателно
"ЕОС Матрикс" придоби рекорден пакет 1.7 млрд. лв. вземания от АСВ
Шест отбора се класираха за елиминациите в Лига Европа
Вярно ли е, г-н Борисов, че сте възложили на Големански и Данаилов от КФН да принуждават ДаллБогг да вдига цените на застраховките?
Парламентът гласува оставката на кабинета „Желязков“
Благотворителната кампания „Нов живот“ на Мисис Бургас 2024 сбъдна мечтата на едно семейство — очакват дете след години борба
Победителят от „Евровизия 2024“ връща трофея си заради Израел
Очаква се днес парламентът да гласува оставката на правителството
Коледа за всички - селекция с идеи за подаръци