БНР | 07.08.2021 19:59:05 | 152

Черно море наказа Берое под Аязмото с 2:0

Черно море прекъсна добрата серия на Берое от две поредни победи в старта на Първа лига, след като победи в сблъсъка им в Стара Загора с 2:0.

Варненци нанесоха своите удари веднага след почивката и това се оказа ключово за изхода на двубоя.

Черно море откри резултата в самото начало на второто полувреме. Родриго се разписа във втори пореден двубой. Той получи подаване по земя от Васил Панайотов и с едно докосване не остави шансове на Нордин Бакер - 1:0 за "моряците".

Варненци удвоиха своя аванс в 56-та минута. Файсел Касми бе точен след лошо избиване на Нордин Бакер. Стефан Велев центрира отдясно и вратарят на домакините прати топката на крака на Касми. Той шутира през краката на стража и направи резултата 2:0 за гостите.

Домакините имаха претенция за дузпа в 72-та минута. Виктор Попов върна слабо една топка към свой съотборник и Кукула успя да я пресече. Той премина Георги Георгиев и се строполи в наказателното поле. Футболистът с номер 7 претендираше, че е фаулиран от Влатко Дробаров, но Волен Чинков не отсъди нарушение и респективно дузпа. ВАР потвърди правотата на съдийското решение.