БНР | 13.08.2021 20:12:37 | 207

Пирин вкара 4 гола за нова загуба на ЦСКА 1948

Отборът на Пирин (Благоевград) победи ЦСКА 1948 с 4:1 в първия мач от 4-ия кръг на Първа лига по футбол. За домакините реализираха Красимир Станоев 13 секунди след началото, Станислав Манолев (30 мин), Антон Карачанаков (66) и алжирецът с френски паспорт Мохамед Брахими (89), а за гостите вкара Ивайло Чочев от дузпа в 43-ата. Така от три мача Пирин взе първи 3 точки за сезона, докато столичани продължават да са без победа, но от 4 срещи – един равен мач и 3 поражения.

На стадион „Христо Ботев“ домакините имаха тотално превъзходство, а и започнаха с „гол от съблекалните“ на Станоев, който е от най-бързите в родния елит. В средата на полувремето главният съдия Васил Минев отсъди дузпа за падане в наказателното поле на деветката на ЦСКА 1948 – Денислав Ангелов. След съвещание на рефера със системата за видео повторения (ВАР) наказателния удар бе отменен, а нападателят на гостите получи жълт картон за симулация. В 43-ата минута съдията отново посочи бялата точка пред голлинията на домакините. Този път за игра с ръка на Александър Дюлгеров. Ситуацията отново премина през ВАР, но не се стигна до отмяна на решението. Зад топката застана Чочев, който не сбърка с нисък удар до лявата греда - гол за ЦСКА 1948.