Поезия, музика и кино в първия по рода си фестивал на изкуствата в Копривщица

На трима „коскоджамити“ артисти, както си стоели в Копривщица и се чудели къде да отидат, за да чуят някого или да гледат някоя „лента“, съвсем закономерно им хрумнало най-логичното нещо – да се запретнат и да създадат фестивал, какъвто на това живописно местенце още нямало.
Звучи като съвременна приказка, а в нея главни герои са познати и обичани българи - Александрина Пендачанска, Найо Тицин и Хилда Казасян.
Приказката тепърва ще може да се преживее, а след това и разказва, предполагат отсега любителите на музиката и киното. Защото в рамките на 5 последователни вечери между 25 и 29 август възрожденска Копривщица ще събере под открито небе някои от най-добрите български музиканти и актьори за първото издание на Фестивал на изкуствата „Master of Art“.
В музикалната програма се предвидени:поетично представление „Поетите live и класиката“ с произведения на български поети с участието на: Бойко Кръстанов, Весела Бабинова, Владо Пенев, Захари Бахаров, Иван Бърнев, Луиза Григорова - Макариев, Малин Кръстев, Юлиан Вергов и маестро Антони Дончев
вечер на мюзикъла с Люси Дяковска и Плевенската филхармония
концерт-спектакли на Александрина Пендачанска…
и на Хилда Казасян, както и
брас-празник с група „Акага“ по повод 30 години от сформирането.
В града на живо ще свири цял симфоничен оркестър и за първи път ще бъде изпълнявана музика от толкова различни музикални жанрове – опера, мюзикъл, джаз и фънк.
В местното народното читалище „Хаджи Ненчо Д. Палавеев - 1869“ ще бъдат прожектирани филми за изкуство – силата в което Найо Тицин ни убеждава от години.
Чуйте разговора на Лили Големинова с Хилда Казасян, а самата програма на фестивала разгледайте тук.Снимките са от actualno.com.




От първо лице: Чудо, което извисява.... С болка за унизената българска култура
Световноизвестният италиански квартет „Кремона“ с първо гостуване в България за откриването на фестивал Allegra
Звездно, емоционално и запомнящо се премина пролетното издание на SoFest 2026
Казахстан събира най-добрите филмови специалисти в областта на изкуствения интелект
Първият изцяло AI генериран филм дебютира на филмовия фестивал в Кан (ВИДЕО)
Първият AI филм с премиера в Кан днес
Михаела Маринова ще изнесе първи самостоятелен концерт в зала 1 на НДК
Двигатели на бъдещето: София събра над 200 участници от близо 10 държави на първия по рода си Младежки форум за зелен преход
Двигатели на бъдещето: София събра над 200 участници от близо 10 държави на първия по рода си Младежки форум за зелен преход
Коронясяха новата Царица Роза. Днес в Казанлък ще пее Ищар (снимки)
Де ла Фуенте разкри дали Ямал и Нико Уилямс ще са готови за старта на Мондиала
Пашинян заяви, че „триглавата партия на войната” е загубила изборите в Армения
Заловиха над 60 кг марихуана на ГКПП „Гюешево“, шофьорът опита да избяга (ВИДЕО)
НАСА носи "Прада", или пробивът на марката в космическата индустрия
Има ли риск от ебола в ЕС?
35% от имотните обяви у нас са фалшиви
Съдът решава за обвиняемия за убийството край "Петолъчката"