БНР | 22.08.2021 09:22:50 | 196

Десетки жители на село Димчево протестираха заради лоша питейна вода


Близо 40 жители на бургаското село Димчево протестираха за четвърти път заради лошо качество на питейната вода. Те се събраха край пътя Бургас-Созопол, но до блокада на пътя към Южното Черноморие не се стигна. Репортаж на Нина Рангелова от радио Бургас

Със скандирания и плакати „Искаме чиста вода за село Димчево“, „Вода газим, жадни ходим“ започна протеста на недоволните.

„Ние не сме животни. В XXI век искаме чиста вода“, каза участничка в протеста.

„Настояваме нещо да се случи утре, да има някаква информация, че нещо се прави“, посочи демонстрант.

„Вече почти всички са с обриви, щипе ни на очите, това е силен хлор“, каза протестираща.

„Искаме кмета и ВиК да дойдат да им налеем малко от нашата вода“, добави мъж.

Проблемите с питейната вода в селото са от години.

В момента тече избор на изпълнител за подмяна на тръбопровода до съседното село Твърдица, но пари към момента не са осигурени.

От областна управа обещаха съдействие за отпускане на средствата от страна на български ВиК холдинг.

Едва на третия етап се очаква проектиране и изграждане на ново водоснабдяване към село Димчево.

Днес до блокада на натоварения път към южното Черноморие не се стигна заради липсата на разрешение от АПИ.

Прочети цялата публикация