БНР | 29.08.2021 19:55:36 | 133

Лудогорец победи Пирин с 3:1

Футболистите на Лудогорец победиха Пирин като гост с 3:1 в мач от 6-тия кръг на Първа лига.

Срещата започна изненадващо и още в третата минута домакините откриха резултата. Мохамед Брахими напредна в половината на гостите и с отличен шут от 25 метра не остави никакви шансове на Кристиан Кахлина.

В 15-ата минута обаче гостите изравниха. След центриране от корнер на Кирил Десподов над всички се извиси Жозуе Са и с глава изравни.

В 56-ата минута Лудогорец успя да излезе напред. Индивидуална акция на Алекс Сантана и бразилецът премина през трима футболисти на Пирин преди да прати топката неспасяемо във вратата на "орлетата" от около 20 метра.

В 67-ата минута гостите получиха шанс да изпълнят дузпа. Стилиян Николов игра с ръка при едно дълго подаване към Мавис Чибота и след консултация с ВАР съдията посочи бялата точка. Зад топката застана Пиерос Сотириу и хладнокръвно реализира.