От БФС: Ще има редовен конгрес на 18 март 2022 г.

Редовният конгрес на Българския футболен съюз ще се състои на 18 март 2022 година, реши днес Изпълнителният комитет на организацията, само няколко часа след като Софийският градски съд обяви, че на 12 октомври 2021 година трябва да се проведе извънреден конгрес на централата.
Решението на СГС, което е окончателно и не може да бъде обжалвано, идва след внесена подписка от екипа на Димитър Бербатов с подписите на повече от 1/3 от клубовете, членове на БФС. Малко след това стана ясно, че Изпълкомът на БФС днес ще проведе заседание, за което обаче медиите не са информирани. Заседанието продължи съвсем кратко и на него Изпълкомът потвърди решението си от август месец, че на 18 март следващата година ще има редовен конгрес, който ще се проведе от 10.30 часа в София, Национален дворец на културата, зала №3.
От БФС изтъкват, че днешното решение е взето единодушно. До потвърждаване на решението от предишното заседание на Изпълкома се стигна, след като предишното бе обявено за невалидно от Агенцията по вписванията. Този път покана за Изпълкома получи и Петър Величков, който е част от екипа на Димитър Бербатов и не бе допускан до последните заседания на ръководството. В края на миналия месец също така Агенцията по вписванията вписа Борислав Михайлов отново като президент на БФС, така че решението от днешното заседание би трябвало да бъде прието.
За момента не е ясно как решенията на СГС и Изпълкома на БФС ще се съвместят и дали ще се проведат два конгреса в рамките на няколко месеца.
Прочети цялата публикация




Контрареформацията на Си Дзинпин - път или безпътица
Актьор от "Игра на калмари" беше оправдан по обвиненията в сексуален тормоз
Мъж прегази куче в София: какви са наказанията в Европа
Европейските шпиони загърбват недоверието помежду си – благодарение на Тръмп
Внук на последния руски император: Воювах в Донбас, за да спечеля правото да бъде руснак
Виктория Бекъм обиди публично съпругата на сина си Бруклин
Кой е Роб Йетен - изненадващият победител на парламентарните избори в Нидерландия ВИДЕО
Най-странните имена на децата на знаменитостите
Сенатът на САЩ не успя да сложи край на смяната на часовото време
Най-високите мостове в света (СНИМКИ)
TikTok ще защитава потребителите от ИИ-съдържанието и ще възнаграждава отговорните
ВКС реши: Окръжният съд във Варна ще гледа делото срещу Благомир Коцев
Кои са основните предимства и слаби страни на електрокарите?
Жертвите от удар по блокове в Украйна са поне 25, ранените са десетки
Volvo EX90 с пет звезди в тестовете за безопасност на Euro NCAP
Kола се озовава в морето: мъж се спасява, като се качва на покрива
Бундесверът ще получи първия си танк „Леопард“ от ново поколение
„Мерц да беше отишъл в някой бар да потанцува“: канцлерът си навлече гнева на Бразилия
Огнян Минчев: Казано направо - има разлика между реформа и произволно отнемане на "едни пари" от гражданите
Мениджърът на спряган за Левски и ЦСКА бразилец от Втора лига: Всичко си зависи от него