БНР | 08.09.2021 17:06:13 | 185

Левски с втора поредна победа

Отборът на Левски победи Марица (Пловдив) с 5:2 в контрола на стадион "Георги Аспарухов". Мачът бе белязан от дебюта на последните две попълнения на "сините" Хосе Кордоба и Драган Михайлович, които започнаха като титуляри. Успехът е втори за Станимир Стоилов начело на тима след този с 2:1 над Спортист (Своге) в петък.

Срещата започна вихрено за "сините" и Здравко Димитров отбеляза в 10-ата минута с удар в далечния ъгъл. Само шест по-късно голмайсторът проби, финтира вратаря и остави топката за Димитър Костадинов, който комбинира с Билал Бари, разписал се за 2:0. Димитър Костадинов вкара десет минути по-късно след центриране на Георги Миланов и пас на Адриан Краев (3:0).

Минути преди края на първата част Марица стигна до гол от дузпа, отсъдена за игра с ръка на новото попълнение Хосе Кордоба. Мариян Тонев изпълни наказателния удар и намали резултата до 1:3.
Пловдивчани стигнаха до още един гол в 55-ата минута, когато Ивайло Найденов сгреши, а Илиям Йорданов отне топката, напредна и прехвърли излезлия вратар на "сините" Пламен Андреев (3:2).

В следващите минути бяха извършени няколко смени, а юношите на Левски Николай Калинов и Антон Иванов направиха дебют в 65-ата минута на мача. Левски вкара четвърти гол в 77-ата минута след дузпа за фаул срещу Антон Иванов, която Марин Петков реализира (4:2). Самият Антон Иванов също се записа сред голмайсторите две минути по-късно и оформи крайното 5:2.