Fakti.bg | 12.09.2021 18:22:40 | 110

Милан върна Лацио в реалността, Ибрахимович се завърна и вкара

Милан спечели едно от големите дербита в третия кръг на Серия "А". Пред емоционалните трибуни на "Сан Сиро", "росонерите" надвиха Лацио с 2:0 и по този начин остават със 100-процентов актив от началото на сезона. Маурицио Сари за сефте пък трябваше да преглътне загубата като наставник на "орлите" от Рим.

В игра след дълго лечение на контузия се завърна Златан Ибрахимович. Шведът дори отбеляза и втория гол. Но за него малко по-късно.

В началото двата тима си размениха по едно опасно положение, като с глава точни не бяха Милинкович-Савич и Рафаел Леао.

В 45-ата минута Милан разгърна отлична контраатака, като Рафаел Леао пробяга множество метри с топка в крака. Последва двойно подаване между него и Анте Ребич, за да може секунди по-късно да матира Пепе Рейна от 12 метра.

Полувремето можеше да завърши още по-тежко за "бианкочелестите", след като реферът Чифи отсъди дузпа за нарушение срещу Франк Кесие. Потърпевшият се нагърби с изпълнението на наказателния удар, ала прати изстрела си в горната греда.

В 65-ата минута Златан Ибрахимович ознаменува завръщането си в игра с това, което умее най-добре - да бележи! Лациалите пак бяха хванати в крачка, а Анте Ребич подсигури всичко необходимо, за да вкара в опразнената врата.

До края Анте Ребич също търсеше своя шанс да отбележи, но явно днес трябваше да се задоволи с ролята си на асистент. С втори гол се размина и Златан Ибрахимович.

В следващия кръг на Милан предстои голямо дерби със закъсалия Ювентус. Лацио домакинства на Каляри.