БНР | 13.09.2021 17:21:02 | 254

Добруджа с късен успех срещу ЦСКА 1948 II във Втора лига

Отборът на Добруджа се поздрави с ценен успех с 2:1 при визитата си на ЦСКА 1948 II в мач от деветия кръг на Втора лига.

В 14-ата минута Димов излезе срещу вратаря на домакините, но защитник се намеси в последния момент и изби в корнер. В 24-ата беше отменен гол на Добруджа за засада. В 33-ата минута гостите стигнаха до гол. Том проби от половината на Добруджа, стигна до аут линията и пусна по тревата около точката за дузпа, където Абушев засече.

В 58-ата минута Георги Иванов изравни, след като стреля от границата наказателното поле, топката рикошира в крак на защитник и излъга вратаря. Дълбоко в добавеното време Добруджа стигна до успеха с 2:1. Андриян Димитров успя да прехвърли вратаря, след това с едно докосване от малък ъгъл бе точен.

Отборът на Марица (Пловдив) пропусна да победи у дома тима на Литекс в друга среща от 9-ия кръг на Втора лига. Двата тима завършиха наравно при резултат 1:1. Пловдивчани водеха в резултата през до самия край на двубоя, когато Реджеб Халил ги наказа с гол в добавеното време. Преди това, през първото полувреме, Мариян Тонев отбеляза дежурния си гол за Марица.