БНР | 14.09.2021 17:22:38 | 152

Фейенорд си тръгна с 0:0 от Хайфа

Отборите на Макаби (Хайфа) и Фейенорд не успяха да се победят и завръшиха наравно 0:0 в първа среща от груповата фаза на най-новия европейски турнир на УЕФА - Лига на Конференциите. Двата тима са част от група Е заедно с Унион Берлин и Славия (Прага), които ще изиграят срещата по между си в четвъртък. Нидерландският гранд все пак държеше инициативата в по-голяма част от срещата и достигна до две по-опасни положения във всяко едно от двете полувремена. В 21-ата минута Брайън Лансен бе намерен в наказателното поле, но ударът му бе отразен от Джош Коен с отлично спасяване. Домакините отговориха с греда на Тайрон Чери две минути по-късно с изстрел извън наказателното поле. В 57-ата минута отново Брайън Лансен се озова очи в очи със стража на домакините, но ударът му мина покрай дясната греда. В другата среща: Макаби Тел Авив - Алашкерт 4:1.