БНР | 16.09.2021 02:46:13 | 84

Ливърпул обърна Милан за 3:2

Ливърпул започна участието си в Шампионската лига с доста драматична и вълнуваща победа над Милан. След като изоставаха на полувремето с 2:1, "червените" съумяха да обърнат мача в своя полза.

Срещата започна динамично, като мърсисайдци имаха надмощие през първото полувреме, в което успяха да поведат след автогол на Томори.

Последваха още силни минути за Ливърпул, а кулминацията бе изпуснатата дузпа от Мохамед Салах.

В края на първото полувреме Милан успя да се възползва два пъти от пропукалата се защита на съперника и последователно в 42-та минута от Ребич, и в 44-та минута от Диас, доведоха резултата до 2:1 за италианския клуб.

Началото на второто полувреме бе не по-малко драматично, когато гол на "росонерите" беше отменен заради засада. Вдъхновен, Ливърпул, подкрепян от феноменалната си публика, успя да изравни в 48-та минута, когато Салах на ръба на засадата изскочи зад защитата на Милан и отбеляза за 2:2.

Победният гол на Джордан Хендерсън в 69-та минута бе с красив удар от границата на наказателното поле.