Филм разказва за странните и забавни страни на принц Филип

Британският принц Уилям разказва за странностите на дядо си, принц Филип, в нов документален филм, предава BBC. Съпругът на кралица Елизабет Втора обичал да играе с внуците си, а любимото му забавление било да пръскат с горчица тавана на стаята, в която се намират.
"Той сваляше капака от (тубичката), поставяше я в ръцете ни и заедно стискахме ... за да изстреляме горчицата към тавана", спомня си херцогът на Кембридж във филма, който е продукция на Би Би Си Уан и ще бъде излъчен утре. Кралица Елизабет Втора обаче изобщо не била доволна от тези игри. "Баба му създаваше много проблеми", казва още принц Уилям.
Зара Тиндъл и Питър Филипс - деца на принцеса Ана - също си спомнят за лудориите с горчицата. "Той те кара да хванеш тубичката в ръцете си, но не мога да си спомня точно какво казва - накрая натиска ръцете ти... и всичко отива на тавана", разказва и Зара Тиндъл.
Според брат ѝ по таваните все още личат белезите от необичайната игра.
Принц Филип "се наслаждаваше на тези шеги, забавляваше се сред децата и че е дядо", допълва Уилям, който определя покойния херцог на Единбург като "душата на фамилията".
Това е едно от многото откровения и разкази за непознатите страни на съпруга на кралица Елизабет Втора, който почина през април на 99-годишна възраст. Първоначалната идея на филма била да бъде излъчен за 100-годишнината на принц Филип и голяма част от кадрите са заснети преди смъртта му, уточнява Би Би Си.
"Той отделяше време за всички нас, подкрепяше ни - и запази контрола над ... повечето от нас", споделя впечатленията от дядо си и Питър Филипс.
Той си спомня безсилието на принц Филип, когато не успявал да се справи с ново устройство и на висок тон изразявал гнева си. "Спомням си, когато беше взел нов лаптоп или нов принтер, че го чух да му крещи", казва Питър Филипс. "Той обичаше технологиите ... но винаги беше доста забавно да го види как се опитва да ги разбере".
Авторите на документалната продукция получават специален достъп до частната колекция от филми на кралицата, която показва, че кралската фамилия се наслаждава на обикновени семейни срещи, като например барбекю в двореца Балморал или каране на колела около градината им.
"На всяко барбекю, на което съм присъствал, херцогът на Единбург готви", коментира принц Уилям кадри от семеен пикник.
Престолонаследникът принц Чарлз добавя, че баща му е обожавал барбекюто и той "го превърна в интересна форма на изкуство ..."
Принцовете Уилям и Хари споделят, че кралицата и херцогът на Единбург винаги били нащрек за непланирани събития, докато изпълняват служебните си задължения заедно.
"Дядо ми обичаше, когато нещата се объркват", казва принц Уилям. "В живота им всичко е точно определено през цялото време и затова, когато нещата се объркат, двамата се смеят много".
Прочети цялата публикация



 
					 Скандинавското кино с приоритет на тазодишното издание на Киномания
							Скандинавското кино с приоритет на тазодишното издание на Киномания						 Кино с мисия: ПромениКартинката и CineLibri вдъхновяват чрез силата на изкуството
							Кино с мисия: ПромениКартинката и CineLibri вдъхновяват чрез силата на изкуството						 Китодар Тодоров става барман
							Китодар Тодоров става барман						 Любим герой от "Изкуплението Шоушенк" навършва 67 г.
							Любим герой от "Изкуплението Шоушенк" навършва 67 г.						 Ето кои са наградените за високи постижения на 30 септември, празника на Св. Йероним - покровител на преводачите
							Ето кои са наградените за високи постижения на 30 септември, празника на Св. Йероним - покровител на преводачите						 Едно изпитание на САЩ може да отприщи неконтролируема верига от събития
							Едно изпитание на САЩ може да отприщи неконтролируема верига от събития						 Радослав Златков напуска ЦСКА
							Радослав Златков напуска ЦСКА						 Джордж Клуни пуска своя марка безалкохолна бира
							Джордж Клуни пуска своя марка безалкохолна бира						 Режисьорът Емир Кустурица разкри сюжета на новия си филм "Как не направих "Престъпление и наказание"
							Режисьорът Емир Кустурица разкри сюжета на новия си филм "Как не направих "Престъпление и наказание"						 Документален филм за кариерата на Пол Маккартни след разпадането на „Бийтълс“ ще излезе през февруари 2026 г.
							Документален филм за кариерата на Пол Маккартни след разпадането на „Бийтълс“ ще излезе през февруари 2026 г.						
 Андрю вече не е "принц", пъдят го от кралската резиденция
																Андрю вече не е "принц", пъдят го от кралската резиденция							 Проблем с ранени на борда приземи в Тампа самолет, летящ от Мексико за Ню Джърси
																Проблем с ранени на борда приземи в Тампа самолет, летящ от Мексико за Ню Джърси							 Латвия се оттегли от Истанбулската конвенция
																Латвия се оттегли от Истанбулската конвенция							 Кристиано Роналдо-младши се похвали с уникален подарък
																Кристиано Роналдо-младши се похвали с уникален подарък							 Пиза и Лацио не се победиха под дъжда в Тоскана
																Пиза и Лацио не се победиха под дъжда в Тоскана							 Поклон пред будителите: Факелно шествие се проведе в столичния квартал „Люлин"
																Поклон пред будителите: Факелно шествие се проведе в столичния квартал „Люлин"							 Доналд Тръмп: 7500 бежанци ще бъдат допуснати в САЩ за финансовата 2026 година
																Доналд Тръмп: 7500 бежанци ще бъдат допуснати в САЩ за финансовата 2026 година							 Откриха STEM център в петричкото СУ „Антон Попов“
																Откриха STEM център в петричкото СУ „Антон Попов“							 Честито! Кметът на село Елешница Владимир Фръндев се ожени, бракосъчета ги Красимир Герчев
																Честито! Кметът на село Елешница Владимир Фръндев се ожени, бракосъчета ги Красимир Герчев							 Том Форд се завръща в киното с нов филм по роман на Ан Райс
																Том Форд се завръща в киното с нов филм по роман на Ан Райс