БНР | 30.09.2021 11:27:34 | 299

Третият в схемата в София отпадна, Монфис на четвъртфинал

Третият поставен в основната схема на АТР 250 тенис турнира в София австралиец Алекс де Минор отпадна при първата си поява на корта в „Арена Армеец“. Вторият Гаел Монфис пък продължава без игра напред.

В двубой от осминафиналите №26 в света Де Минор загуби от Маркос Гирон от Съединените щати с 6:7(5), 6:7(2) в двучасов двубой.

Американецът започна по-добре двубоя и проби за 2:1, но Де Минор изравни при 3:3. При следващото си подаване Гирон спаси два брейкбола. Стигна се до тайбрек, в който 67-ият в ранглистата янки губеше при размяната на половините с 2:4 точки, но спечели в крайна сметка със 7:5.

Във втория сет Гирон пропиля пет точки за пробив в третия гейм. Австралиецът стабилизира играта си и постигна брейк за 5:4, след което сервираше за изравняването на сетовете, но съперникът игра смело и върна пробива. Във втория тайбрек американецът беше категоричен и поведе с 6:0, след което реализира втория си мачбол с мощен смаш. Така той печели срещу Де Минор за втори пореден път, след като го победи и миналата седмица в Метц.

В същото време организаторите съобщиха, че беларусинът Иля Ивашка се отказва заради контузия и така французинът Монфис се класира на четвъртфиналите без игра. Там негов съперник ще бъде италианецът Джанлука Магер.