Fakti.bg | 10.10.2021 08:33:27 | 156

Англия громи в световните квалификации (ВИДЕО)

Англия взе безпроблемна победа с 5:0 в гостуването си на Андора в мач от квалификационна група I за световното първенство в Катар следващата година. Попаденията за "трите лъва" бяха дело на Бен Чилуел, Букайо Сака, Тами Ейбрахам, Джеймс Уорд-Праус и Джак Грийлиш.

Играчите на Гарет Саутгейт започнаха доста активно срещата и наложиха тотално превъзходство от първата минута. В 17-ата Джейдън Санчо бе изведен зад отбраната на домакините с дълъг пас, спря на гърди топката и подаде добре към Бен Чилуел, който се разписа отблизо за 1:0.

Второто попадение за гостите падна пет минути преди края на първото полувреме, когато Фил Фодън изведе отлично Сака зад гърба на защитата и за фланговия играч на Арсенал не бе проблем да отбележи за 2:0.

Mалко преди да изтекат 15 минути от началото на втората част Джейдън Санчо направи втората си асистенция мача и направи отлично центриране, а Тами Ейбрахам изпревари бранителите на Андора и отбелязва за 3:0.

В 73-ата минута Грийлиш бе фаулиран при нахлуване в наказателното поле, което доведе до 11-метров наказателен удар. Зад топката застана Джеймс Уорд-Прауз, но ударът му бе спасен от Хосеп Гомес. Играчът с номер 4 не сгреши при добавката и направи 4:0 за своя тим.

Самият Грийлиш се разписа в 86-ата минута, когато пое дълга топка изпратена в предни позиции, надигра двама бранители на Андора и заби в долния десен ъгъл за 5:0. По този начин и вратаря на гостите също записа асистенция на своята статистика, а попадението бе първо за плеймейкъра на Манчестър Сити за националния тим.

С тази победа играчите на Гарет Саутгейт събраха общо 19 точки и водят в своята група пред Албания, която има 15 точки.