Недоволство заради листата на ДБ във Варна, местните искат Стела Николова за водач

Недоволство възникна след обявяване на листата на Демократична България във Врана. За трети пореден път водач там е музикантът Стоян Михалев, а най-популярното местно лице на десницата, адвокатката Стела Николова, е едва трета.
Подреждането на листата и на предходните, и на предстоящите избори стана повод за дебати и критики към редящите листите.
Николова събира най-високия личен вот във варненската листа и вече два пъти успява с преференция да се придвижи с място напред и да вземе депутатски мандат. Заради правилото водачът на листата да получава автоматично и всеки глас на неотбелязалите преференция, адвокатката се нареждаше на второто, а не на първото място в родния си град. Това е възможно да се случи и на 14 ноември, ако друга партия не успее да открадне втория мандат на ДБ-депутат в морската столица. Предвид участието на "Продължаваме промяната", не е изключено мандатът да е само един.
Самата Стела Николова коментира, че причината е коалиционното споразумение, според което ДСБ взема първите две места в листата, а "Да, България" - третото (нейното).
Прочети цялата публикация



Протестите в страната - недопуснатият референдум срещу задкулисието
Младите от протеста: "Не ни пречете да живеем в България"
Как световните агенции отразиха протестите в България
Нарастващ брой автомобили и зони за паркиране: как в съседните на България страни се справят със ситуацията
1209 фотографии и 10 столици представят сърцето на Европа
Необичаен раздор в редиците на „Алтернатива за Германия“ по въпроса за Русия
Тръмп: Мнозина биха искали да видят създаването на свободна икономическа зона в Донбас
Украйна остава без кандидати за министър на енергетиката заради корупционен скандал
"Много умен ход": Зеленски обяви, че е готов за избори
Американска телевизия: В основата на недоволството на протестиращите е санкционираният Делян Пеевски
Сериозни загуби за транспортния сектор заради блокадата на българо-гръцката граница
Светещо коледно роуд-шоу с VW Transporter Т1-Т7
Кубрат Пулев загуби титлата на WBA след нокаут от Мурат Гасиев
Магнитни бури на 14 декември 2025: След бурята днес, идва ли успокоение на Кр индекса утре?
Пуска се движението по новия 3 км участък от АМ "Хемус"
Обобщени резултати от специализираната полицейска операция за спазване на Закона за движението по пътищата за периода 5 декември – 11 декември 2025 г.
Блокадата на българо-гръцката граница носи сериозни загуби за транспортния сектор
Барселона надделя над Олимпиакос въпреки впечатляващото представяне на Александър Везенков
Зимно изкачване на връх Руй
Близо 2 милиона души у нас не живеят на топло