БНР | 26.10.2021 17:51:19 | 169

Левски разгроми Септември (Симитли) и продължава за купата

Футболистите на Левски се класираха за четвъртфиналите на турнира за купата на България след победа на стадион "Георги Аспарухов" над втородивизионния Септември (Симитли) със 7:0. Амбициите на столичани са насочени изцяло към втория по значимост турнир у нас, защото загубиах реални шансове за челните места в първенството.

Очаквано мачът започна с пълно превъзходство на Левски, които бързо овладяха средата на терена и се настаниха трайно в половината на гостите. Първият гол за домакините падна в 20-ата минута, когато Георги Миланов получи удобна топка в зоната на лявото крило, напредна към наказателното поле и подаде към непокрития Марин Петков, който от близо не сбърка - 1:0.

Авансът в резултата даде още повече самочувствие на "сините", а играчите на Септември не успяваха да неутрализират атаките на Левски. В 23-ата минута Драган Михайлович се пребори за топката, след грешка на защитата на гостите, центрира към Билал Бари, който с глава отбеляза за 2:0. След само още 4 минути натрупалият самочувствие след силните игри в последно време Бари отбеляза и трети гол - оставен непокрит в наказателното поле, той се възползва от центриране на Андриан Краев и направи резултата класически.

До края на полувремето домакините намалиха оборотите и логично головите положения намаляха, като Божиков от гостите можеше да намали при една атака на Септември, но Хосе Кордоба попречи това да се случи.

Втората част започна отново с по-активна игра на домакините и нови две възможности за отбелязване на гол до 60-ата минута. Първо Марин Петков пласира удобна топка в наказателното поле, Патрик-Габриел Галчев я постави на главата на Димитър Костадинов, но той стреля в аут. В 57-ата минута Здравко Димитров опита страхотно подаване към Билал Бари, но той не успя да стигне до топката. Логичното се случи в средата на полувремето - в 68-ата минута Георги Миланов се възползва от разбъркване в наказателното поле на Септември и бе най-съобразителен в мелето като отблизо вкара за 4:0, а две минути по-късно Билал Бари оформи хеттрика си. До края разгрома за гостите стана пълен като Борислав Цонев отбеляза в 80-ата минута и Димитър Костадинов - в 83-ата.