Жител на Трън отива на съд заради купуване на гласове

38-годишен жител на Трън е подведен под отговорност заради купуване на гласове, съобщиха от пресцентъра на ОД на МВР в Перник.
При специализирана полицейска операция през месец юли тази година в управлявания от мъжа автомобил са намерени списъци с хора, които са гласували за определена партия на изборите през април.
Намерена е и попълнена примерна бюлетина. Срещу гласуването за въпросната партия мъжът предлагал определена сума пари, съобщиха от полицията.
След проведено разследване той е привлечен като обвиняем по чл. 167, ал. 2 от Наказателния кодекс.
При доказване на вината му в съда го грози лишаване от свобода от 1 до 6 години и глоба от 10 до 20 хиляди лева.
Работата продължава съвместно с прокуратурата.
Прочети цялата публикация




Бордо отива в шеста дивизия!
Русия и световният спорт: завръщане и във футбола?
Опозицията в Армения обяви нова фаза на съпротива
Диана Дамянова: Властта пуска пробни тези, а след 24 часа премиерът ги опровергава
Главният прокурор на МНС Карим Хан бе отстранен от длъжност заради обвинения в сексуално посегателство
Атаките на Украйна в Русия: защо точно Wildberries
Имотен измамник, представял се за адвокат, отива на съд
КНСБ настоява омбудсманът да сезира КС за минималната работа заплата и трудовия стаж
Съдът в Благоевград пусна под гаранция задържания с дрога В.Марков
Спешна визита във Вашингтон! Новият шеф на "Мосад" тайно посетил САЩ заради ескалацията на войната срещу Иран
Ела във фермата - веригата за доставки може да се скъси по обратния път
Хутите обявиха ракетна атака срещу саудитския град Джизан
Доналд Тръмп подготвя радикални стъпки за Украйна и Китай
Тръмп се завърна на вечерята на кореспондентите след стрелбата през април: „Шоуто трябва да продължи“
Тръмп ще наложи мита на Канада заради дима от горските пожари
Какво празнуваме на 25 юли? Успението на света Анна