Рецепта на деня: Пастет от тиквички

Необходими продукти: 500 гр тиквички 50 гр орехи Растително масло 1 ч.л. сол Щипка млян черен пипер Пресни подправки – копър, магданоз 3 скилидки чесън 150 гр сирене фета Начин на приготвяне:
Измивате добре тиквичките и ги нарязвате на неголеми кубчета. Поставяте ги на котлона и запържвате с растително масло до омекването им. Междувременно може да почистите орехите и да ги запечете в сух тиган, като по този начин ще се придаде специфичен вкус на крайния продукт.
В отделен съд се разбърква сиренето с пресните подправки и черния пипер. Предварително нарежете подправките на ситно. Добавете чесъна и разбъркайте съставките добре. След като сте приключили със запържването на тиквичките и орехите, смесете всички продукти в блендера. Започнете да пасирате до получаването на хомогенна смес, подобна на пастет.
Ако сместа ви е прекалено гъста – добавете малко количество зехтин или няколко лъжици вряла вода, но този вариант не е препоръчителен и прибягвайте до него само в краен случай. След пасирането деликатесът ви е напълно готов за консумиране.
Поставете го в подходящ съд и го приберете в хладилника. Ако няма да хапвате на момента, ви препоръчваме съд с капачка – например буркан. Пастетът може да консумирате в комбинация с печено месо, като е чудесен завършек на ястието. А може и да го ползвате за мазане върху франзели, черен и различни видове хляб, пише Actualno.com.
Прочети цялата публикация



Рецепта на деня: Метбрьотхен - немски сандвич със сурова кайма
Рецепта на деня: Пилешки дробчета с качамак
Рецепта на деня: Хрупкави топчета от броколи с кашкавал
Рецепта на деня: Станимашка запеканка
Рецепта на деня: Попска яхния с пилешко
Рецепта на деня: Бутер сладкиш с боровинки и крема сирене
Рецепта на деня: Лека гъбена супа с булгур
Рецепта на деня: Кекс без мляко
Рецепта на деня: Бързи кашкавалки без втасване
Рецепта на деня: Баница с кисело зеле
И Турция ще ограничава социалните мрежи за непълнолетни ВИДЕО
Първа от ЕС: Франция откри консулство в Гренландия ВИДЕО
Тропическа буря уби най-малко 8 души във Филипините
От лев към евро: Какво се случи в първия месец?
Фотогалерия: Температурните рекорди в Гренландия и техните последици
БНБ: 81% от левовете вече са изтеглени
Опозиционната "Тиса" в Унгария ще представи партийната си програма
ООН алармира: 4,5 млн. момичета са изложени на риск от генитално осакатяване през 2026 г.