Театър „Слон“ води майсторски клас в турския град Ескишехир

Между 24 и 29 октомври т. г. в рамките на европейския проект „Куклите на стария град“ в Ескишехир, Турция актрисата и режисьор Роза Николова и доц. д-р Мирослав Цветанов проведоха майсторски клас на тема „Еволюция на куклите“.
Един от основните партньори на проекта „Куклите на стария град“ е българската фондация „Златно ключе“ („Golden key foundation“), която през този месец ще отбележи своя 30-годишен юбилей.
Учредители на фондацията са именно доц. Цветанов и Роза Николова, които заедно с художника Диляна Николова през 1991 г. създават фондацията за „изкуства за от деца“ – една от първите 3 фондации регистрирани в България тогава. Благодарение на тяхната подкрепа и по инициатива на дейния кмет, в Ескишехир ще бъде създаден професионален куклен театър, какъвто никога не е имало досега там. Това е и основната цел на спечелената с подкрепата на фондация „Златно ключе“ европейска програма, а двамата творци поставиха основите и на едно интересно и за двете страни сътрудничество.
Честването на годишнината ще бъде със специална програма, концерт и връчване на наградите „Златен слон“, за които тази година има две номинации.
С Роза Николова и доц. Мирослав Цветанов разговаря Мария Бояджиева.
Прочети цялата публикация



Невена Бозукова - Неве: Едва оцелях след развода
85 години от рождението на оперната певица Гена Димитрова: Всички чалги да вървят по кръчмите!
САЩ нанесоха удари по ирански военни обекти след свалянето на американски дрон
Ден преди класирането за първи клас: Какво трябва да знаят родителите
Второкласници от Сандански с прекрасно представяне на фестивала „Светлина от словото“ в Мелник
Сомалийски пирати отвлякоха петролен танкер на пакистански бизнесмен
Артилерийска дипломация! Украйна нанесе нови удари по енергийната инфраструктура на Русия, жертви и от двете страни
Иран свалил вражески дрон край остров Кешм с нова ПВО система ВИДЕО
Дмитрий Медведев: Спокойният ви сън свърши! Подгответе се за още дронове
От първо лице: Чудо, което извисява.... С болка за унизената българска култура
Светослав Дяков с интерес към стадиона в кв. „Завода“, Община Кочериново стартира концесионна процедура
Мексико Сити отново ще бъде в центъра на световния футбол
Десет от Австрия надвиха минимално Тунис в контрола
Канзас Сити излиза на световната футболна сцена с Мондиал 2026
Турция разгроми с лекота Северна Македония
Районът на залива Сан Франциско ще посрещне Мондиал 2026 с духа на Калифорния