БНР | 06.11.2021 15:10:56 | 123

Тодор Неделев наказа Пирин в Благоевград

Отборът на Ботев (Пловдив) спечели гостуването си в Благоевград, побеждавайки с 1:0 Пирин в мач от 14-ия кръг на българския шампионат. Единственото попадение на стадион "Христо Ботев" вкара Тодор Неделев в 21-ата минута след светкавична контраатака. Страхотен мач за Ботев направи Георги Аргилашки, който спаси дузпа на Красимир Станоев в 41-ата минута. Вратарят направи и още редица решителни спасявания, с които запази авансът на своя тим до края на мача.

Двата отбора направиха страхотно първо полувреме с много атаки и към двете врати. При бърза контраатака на Ботев Пловдив в 21-ата минута топката стигна до Тодор Неделев, който с удар от десетина метра преодоля Ник Хенгелман за 0:1. След този гол домакините взеха инициативата в мача и започнаха да притискат тима на Азрудин Валентич. Ботев разчиташе на контраатаките. В 39-ата минута Антоан Бароан фаулира Антон Карачанаков в наказателното поле и Пирин получи дузпа. Красимир Станоев отправи силен удар от бялата точка, но Георги Аргилашки направи блестящо спасяване и изби топката.

След почивката атаките към двете врати продължиха, като двамата вратари Аргилашки и Хенгелман продължиха с добрите си изяви, правейки по няколко спасявания.

С победата тимът на Азрудин Валентич излезе на второ място във временното класиране на първенството с 25 точки от 14 мача. Пирин остава 11-ти с 11 точки.